Úvodní stránka>>Novinky z Berouna>>Podařilo se získat na naše oddělení následné péče hned dvě nové lékařky

Podařilo se získat na naše oddělení následné péče hned dvě nové lékařky

Podařilo se získat na naše oddělení následné péče hned dvě nové lékařky, z nichž jedna je již atestována v oboru geriatrie. Po výběrovém řízení nastoupila do funkce nová staniční sestra a posílil rovněž i tým sociálních a aktivizačních pracovnic. 

Ačkoliv se zdá, že loňský rok byl, co se týče personálního zabezpečení, plodný, jsem si vědom, že bez lékařů z ciziny se dlouhodobě neobejdeme. Proto jsem rád, že se nám podařilo zahájit přípravu několika zahraničních lékařů k aprobačnímu řízení. Pro nové lékaře jsme, díky pozitivnímu přístupu vedení naší nemocnice, získali možnost stavebně si upravit prostor a podpory se nám dostalo i v oblasti výpočetní techniky. Nejen pro nové lékaře, ale i pro další kolegyně a kolegy. 

Nic to však nemění na situaci potřeby doplnit počet zdravotních sester. Podstav v této profesi je takový, že naše sestřičky pracují každý měsíc desítky hodin přesčas, jsou pracovně přetížené, unavené a smekám před nimi klobouk, jak skvěle mají pacienty ošetřené a dokáží si udržet dobrou náladu, nadhled a humor. Posily v této profesi ovšem uvítáme s otevřenou náručí. 

Published On: 12. 3. 2021Categories: Novinky z Berouna
Oddelovac NEA

Čtěte také