Očkujeme proti covid-19

Nemocnice Hořovice i Rehabilitační nemocnice Beroun se zapojily do plošného očkování proti onemocnění covid-19. Registrační systém Ministerstva zdravotnictví crs.uzis.cz je jediná možnost, jak se na očkování objednat. Jak na to? 

Celý systém je postaven na registraci obyvatel podle kritérií (v první fázi věk nad 80 let). Po úspěšné registraci nastává druhá fáze, kdy se zarezervuje pacientovi datum a místo očkování, a to současně pro první i druhý termínS rezervací pomůže i praktický lékař nebo lze využít linku 1221. Zájemci o očkování obdrží SMS zprávu s datem a časem očkování. 

„Na základě této zprávy se pacient dostaví do očkovacího centra s vyplněným a podepsaným jednoduchým dotazníkem, který najde na webových stránkách naší nemocnice. Další možností je vyplnění dotazníku na místě,“ řekl MUDr. Michal Průša a popsal další kroky: „Po krátkém administrativním příjmu bude kontaktován zdravotníkem s otázkami týkajícími se aktuálního zdravotního stavu, prodělaných nemocí a alergií.“ 

Průběh očkování 

Očkuje se do paže nedominantní horní končetiny. Očkování samotné je téměř bezbolestné, paže může být lehce citlivá 23 dny. Po provedeném očkování obdržíte potvrzení a budete přemístěni do čekárny, kde je nutné setrvat po dobu 30 minut. 

„V případě imobility pacienta je vybudován bezbariérový přístup. Pokud bude nezbytný doprovod pacienta, je nutné ho omezit na jednu osobu,“

dodal ředitel Nemocnice Hořovice. Po 30 minutách pacienti odcházejí. Pokud by se v následující době vyskytla jakákoliv zdravotní komplikace, měl by pacient kontaktovat svého ošetřujícího lékaře. 

Na druhou dávku vakcíny již není nutné se registrovat, termín pacient obdrží současně s termínem očkování první dávky. 

„Závěrem bych rád všechny požádal o trpělivost. Vakcínami budeme očkovat ihned, jakmile je obdržíme, a jsme přesvědčeni, že postupně budou dodávky vakcín sílit tak, že se čekací doby na očkování podstatně zkrátí,“ ubezpečuje MUDr. Michal Průša, ředitel Nemocnice Hořovice. 

BOX: Umístění očkovacích center 

Nemocnice Hořovice: V budově bývalého zdravotního ústavu uvnitř areálu nemocnice. Vchod do centra je umístěn naproti lékárně. Mapku najdete na webu nemocnice-horovice.cz. 

Rehabilitační nemocnice Beroun: Zřídili jsme mobilní očkovací tým, který očkuje v domovech pro seniory. Očkovací centrum pro veřejnost otevírá v návaznosti na harmonogram dodávky vakcín. Pro aktuální stav sledujte webovou stránku nemocnice-beroun.cz. 

BOX / výrazný pruh nebo něco: 

Pro aktuální informace o očkování a omezeních v nemocnicích sledujte webové stránky nemocnic. 

Oddelovac NEA

Čtěte také