Úvodní stránka>>Novinky z Berouna>>eTriáž – Aplikace urychlí vstup do nemocnice

eTriáž – Aplikace urychlí vstup do nemocnice

Rehabilitační nemocnice Beroun vyvinula elektronickou aplikaci Akeso eTriáž, díky níž se urychlí příchod pacientů a návštěvníků nemocnice.

S ohledem na epidemiologickou situaci jsme v nedávné době přistoupili ke kontrole příchozích pacientů a ostatních návštěvníků nemocnice, abychom detekovali potenciální pacienty s nákazou COVID-19. Před vstupem musel každý příchozí vyplnit dotazník o svém aktuálním zdravotním stavu a po změření teploty byl vpuštěn do areálu nemocnice. Ve snaze zlepšit a urychlit kontrolu příchozích pacientů vyvinula nemocnice aplikaci Akeso eTriáž, která umožňuje připravit si veškeré podklady pro vstup do areálu ještě před samotným příchodem do nemocnice.

„Akeso eTriáž je veřejně dostupná aplikace, v níž návštěvník vyplní své údaje, a díky QR kódu, který tím získá, je jeho průchod kontrolním stanem mnohem rychlejší,“ řekla k aplikaci ředitelka nemocnice Nataša Petsini. „Aplikace rozhodně není povinná, stále bude možné vyplnit údaje na místě, ale budeme rádi, pokud ji pacienti využijí. Zajistí to značné urychlení při vstupu do nemocnice,“ dodala Nataša Petsini.

Aplikaci jsme v redakci vyzkoušeli hned pár dní po jejím spuštění. Během několika minut jsme vyplnili dotazník a získali QR kód. Ten stačilo z telefonu ukázat při vstupu, kde nám také změřili teplotu bezkontaktním teploměrem. Odkaz na aplikaci najdete na webových stránkách nemocnice.

Published On: 12. 3. 2021Categories: Novinky z Berouna
Oddelovac NEA

Čtěte také